V svojem drugem nastopu na olimpijskih igrah bo slovenska namiznoteniška reprezentanca jutri v Parizu, ob 20. uri, igrala s Francijo, Pred tremi leti je bila od slovenskih namiznoteniških igralcev v prvem krogu boljša Južna Koreja, nič manj ali še bolj zahteven nasprotnik pa bo bodo domačini z bratoma Felixom in Alexisom Lebrunom.
Ena od želja slovenske reprezentance pred žrebom v Parizu je bila, v prvem krogu ne bi igrali z eno od azijskih reprezentanc. Ta se ji je uresničilo, ne pa tudi druga, da ne bi igrali s Francozi. Poleg bratov Lebrun, mlajši, še ne 18-letni Felix, je v posamični konkurenci osvojil tretje mesto in je najmlajši dobitnik olimpijske kolajne v namiznem tenisu v zgodovini, medtem ko je Alexisa v osmini finala premagal Brazilec Hugo Calderano, imajo v svojih vrstah še Simona Gauzyja. Na letošnjem svetovnem prvenstvu so osvojili srebro kolajno, boljši od njih so bili le Kitajci, Slovence pa so premagali tudi na zadnjem evropskem prvenstvu.
»Čeprav bi rada govorila drugače in rekla, da so možnosti 50:50, bi se močno lagala. Francozi so velik favorit, brata Lebrun sta v odlični formi, za njihovo ekipo stoji številčna ekipa, ki si želi kolajno. Tu so še glasni navijači, dvorana bo zagotovo polna, tako da bomo del spektakla,« vlogo favorita domači ekipi razumljivo prepušča Andreja Ojsteršek Urh, selektorica slovenske reprezentance, ki se še ni dokončno odločila, kako bo postavila svojo ekipo.
»Skoraj zagotovo bosta dvojice igrala Peter Hribar in Deni Kožul, Darku Jorgiću bomo vendarle poskušali ohraniti moči za posamična dvoboja. Popolnoma jasno je, da če želimo zmagati, mora Darko osvojiti dve točki, nato pa rabimo še kakšno presenečenje, Denijeva forma nam daje nekaj upanja. Če jih nekje prestrašimo, spravimo iz samozavestnega položaja, mogoče imamo kakšno možnost,« je taktiko razkrila Ojsteršek Urhova.
V posamični konkurenci je Jorgić izpadel v osmini finala proti Tajvancu Yun-Ju Liju, ki ga je v četrtfinalu s 4:3 zaustavil Felix Lebrun. »Brata Lebrun nista trn v peti le meni, ampak vsem drugim igralcem. Ampak predali vnaprej se ne bomo. Osebno mi je zelo všeč, če je dvorana proti meni, kar proti Franciji zagotovo bo. Čeprav nisem v najboljši formi, sem še vedno sposoben premagati igralce tipa bratov Lebrun,« se ne predaja najboljši slovenski namiznoteniški igralec Jorgić.
»Obe tekmi v posamični konkurenci sem odigrali dobro, zato se veselim jutrišnjega dvoboja. S Francozi smo zadnji dvoboj na EP v Malmöju izgubili z 2:3, dejstvo je, da bodo tokrat še večji favoriti, saj bodo igrali doma pred polno dvorano, ampak mi imamo Jorgića. Poklopiti se nam mora veliko stvari, da bi jih presenetili. V tekmo bomo šli brez strahu, borili se bomo iz točke v točko, videli bomo, kaj nam bo to prineslo,« je v pričakovanju tekme s Francozi Deni Kožul, medtem ko je Peter Hribar dodal: »Francozi so svetovni podprvaki in verjetno v tem trenutku z izjemo Kitajcev najboljši na svetu. Toda po drugi strani so še vedno evropska ekipa in ob razpoloženem Jorgiću, so tudi oni premagljivi. Osredotočiti se bomo morali na vsako točko posebej, zame pa je še vedno to velika čast, da lahko igramo na olimpijskih igrah.«
Če bi Slovenija presenetila Francijo, bi se v četrtfinalu pomerila z zmagovalcem dvoboja med Portugalsko in Brazilijo. Preostali pari ekipnega turnirja so Kitajska – Indija, Hrvaška – Južna Koreja, Japonska – Avstralija, Egipt – Tajvan, Švedska – Danska ter Kanada – Nemčija.
Naslov olimpijskega prvaka je sicer osvojil Kitajec Fan Zhendong, ki je v finalu s 4:1 premagal Šveda Trulsa Moregarda. Šved je v drugem krogu presenetil prvega igralca sveta, Wang Chuqina. V tekmi za tretje mesto pa je bil Felix Lebrun s 4:0 boljši od Calderano. V ženski konkurenci je v finalu kitajski obračun s 4:2 dobila Chen Meng, z drugim mestom pa se je morala zadovoljiti prva igralka svetovne lestvice, Sun Yingsha. Tretja je bila po zmagi s 4:2 nad Shin Yubin iz Južne Koreje Japonska Hina Hayata. Kitajcem je po zaslugi Wang Chuqina in Sun Yingsha pripadla tudi zlata kolajna v mešanih dvocijah, saj sta bila v finalu s 4:2 boljša od Ri Jong Sika in Kim Kum Yong iz Severne Koreje, ki sta predstavljala največje presenečenje namiznoteniškega turnirja, bron pa je pripadel Lim Jonghoonu in Shin Yubin iz Južne Koreje.