Prvi turnir za jakostno lestvico veteranov in rekreativcev

Minulo soboto je v Ljutomeru v organizaciji NTK Ljutomer potekal 1. turnir v sezoni 2022/23 za jakostno lestvico veteranov in rekreativcev v namiznem tenisu. Udeležilo se ga je veliko število (99) izkušenih igralcev in igralk iz Slovenije, Hrvaške in Italije.

Največ udeležencev je imela moška kategorija posamezno od 50 do 59 leta, kjer je bila tudi največja konkurenca. Prišlo je tudi do nekaterih presenečenj, saj so nekateri vrhunski igralci, kot so: Igor Vinčec, Lojze Zore ….., izpadli že v skupinskem delu tekmovanja. Prijetno so nas presenetili naši prijatelji iz Italije: Rupil (5-8 mesto), Caserta (3-4 mesto) in pa največje presenečenje turnirja Vojteh Štor, ki je v finalu izgubil proti Bojanu Maslju.

V dvojicah je bila najštevilčnejša kategorija 40-59 let. Po nekaterih presenečenjih sta do finala prišli dvojici Potrbin – Maselj in Vodušek – Balažek. Po napetem dvoboju sta se zmage veselila Potrbin – Maselj. Poudariti moramo, da je Andrej Potrbin v vseh dvobojih dvojic prikazal najboljšo igro do zdaj in s tem tudi največ prispeval k zmagi in h končnemu 1. mestu. Tudi v kategoriji moških dvojic nad 60 let je bila številčna konkurenca,  kjer pa sta na koncu slavila Vinčec – Vida.