Mariborčanom bodo za vrat dihali Novomeščani in Sobočani

Z včerajšnjo tekmo med Mengšem in novomeško ekipo ŠD SU, ki so jo s 4:1 dobili Novomeščani, se je začelo letošnje državno prvenstvo v 1. SNTL za moške. Naslov državnih prvakov bodo branili Mariborčani, ki jim bo najbolj nevaren prav ŠD SU in povratni na prvoligaško sceno, Mura Sobota.

ŠD SU je na gostovanju v Mengšu prišel do pričakovane zmage. V domači ekipi je prvič za prvo ekipo v prvi članski ligi zaigral mladi Luka Jokić, ki se je prva dva niza dobro upiral lani najboljšemu igralcu prve slovenske lige, Urošu Slatinšku, oba niza je izgubil na razliko, v tretjem pa je do izraza prišla večja kakovost novomeškega trenerja, ki je s 3:0 premagal tudi Aljaža Goltnika. Do ene zmage, s 3:2, je proti Klemnu Jazbiču prišel tudi Jure Slatinšek, Novomeščani pa so po zaslugi Uroša Slatinška in Jožka Omerzela slavili tudi v dvojicah. Edino zmago za domačo ekipo je prispeval Andraž Avbelj, ki je bil s 3:1 boljši od Jožka Omerzela. Preostale tekme prvega kroga bodo na sporedu v soboto, pari pa so: Fužinar Inter Diskont – Kema Murexin, Mura Sobota I – Savinja I, Tempo – Kajuh-Slovan in Krka – Maribor.

In kakšna so pričakovanja nekaterih prvoligašev?

Maribor: Ponoviti lanski uspeh

Mariborčani so v lanski sezoni morda nekoliko nepričakovano po treh letih čakanja prišli že do enajstega naslova državnih prvakov. V finalu končnice so z 2:1 v zmagah premagali ŠD SU, s podobnimi cilji pa bodo začeli tudi novo sezono.

»Postava bo ista kot lani, se pravi Matevž Črepnjak, Tomaž Roudi. Kakšnih posebnih priprav nismo imeli. Imamo dovolj izkušenj, in čeprav smo brez trenerja, pomagamo drug drugemu. Pred nami je zagotovo še eno zanimivo prvenstvo, v katerem bodo najbolj nevarni Sobočani, ki so že osvojili pokalni naslov,« meni izkušeni Gregor Komac

Fužinar Inter Diskont: Odšel Horvat, prišel Pavič

Zelo izkušeno ekipo bo imel tudi ravenski Fužinar Inter Diskont, ki je ostal brez Mitja Horvata, vrnil se je v Soboto, zato pa je prišel Bojan Pavič, ki je pred mnogimi leti svojo namiznoteniško pot začel prav na Ravnah. Ob njem bodo v ekipi še Žiga Kristijan Žigon, Andrej Bač in Darko Jamšek, ki je tudi trener ekipe.

»V naši ekipi smo sami izkušeni igralci, tako da vsak ve, kaj je treba storiti, da pripravljen vstopiš v novo sezono, zato se nismo posebej pripravljali za ligaško tekmovanje. V novi sezoni pričakujemo mesto nekje v sredini lestvice, poskušali pa bomo tudi, koga presenetiti. Kandidatov za naslov je letos po mojem mnenju kar malo več, vsi pa bodo začeli z ničle, tako da bodo morali vlogo favorita upravičiti za mizo,« meni Jamšek.

Ravenčani bodo imeli tudi drugo ekipo, ki bo igrala v 3. SNTL in jo sestavljajo mladi igralci Blaž Pandev, Jošt Jevšnikar, Miha Homan in pa vodja in tudi igralec Miha Jamšek. »Prvi cilj za to ekipo bo nabiranje izkušenj, vsekakor pa bomo skušali priti do čim boljšega rezultata. Zadovoljni bi bili z uvrstitvijo med prve štiri ekipe,« je o drugi ravenski ekipi dejal Jamšek.

Kema Murexin I: S skromnejšimi cilji kot lani

Pucončani so v zadnjih letih vedno pri vrhu slovenske lige, lani so bili na koncu četrti. »Priprave smo začeli avgusta in smo jih v celoti opravili v domačem okolju. Zasedba bo enaka kot že zadnjih nekaj let, se pravi Tomaž Pelcar, Damjan Zelko in Luka Norčič. Pričakovanja v letošnji sezoni so nekoliko nižja kot v prejšnji sezoni, saj so se nekatere ekipe močno okrepile, zato bomo zadovoljni s sredino lestvice. Glavni kandidat za naslov državnih prvakov je Mura Sobota,« meni Mirko Unger, trener Keme Puconcev.

Savinja I: Uveljaviti mlajše igralce

Eno najmlajših ekip v prvenstvu, če ne najmlajše, bo imela Savinja I, ki jo vodi Jaka Golavšek.

»V 1. SNTL bodo za našo prvo ekipo v letošnji sezoni načeloma nastopali štirje mladinci: Brin Vovk Petrovski, Domen Hohnjec, Matic Čopar in letošnja klubska okrepitev, Miha Podobnik. Priprave na novo sezono smo z nekaterimi igralci začeli že v začetku julija, v širši zasedbi pa nato 20. julija, ko smo imeli svoj Poletni kamp v Planici. V vmesnem času so naši igralci bili še na EP za mladino v Gliwicah (Poljska), kjer je mladinska ekipa s tremi igralci NTK Savinja dosegla odlično 13. mesto v Evropi. Priprave so potekale odlično, igralci so redno vadili dvakrat dnevno in izkoristili poletni počitniški čas za dodaten napredek,« je z do zdaj opravljenim delom zadovoljen Patrik Rosc, ki je spregovoril tudi o pričakovanjih ekipe v novi sezoni.

»V novi sezoni je naš glavni cilj, da mladi fantje dobijo prepotrebne izkušnje tudi na članskem nivoju. Z veliko igralcev, ki nastopajo v SNTL se namreč na drugih tekmovanjih ne morejo srečati, zato bodo te tekme za naše mladince še toliko bolj dobrodošle. Kar se tiče rezultatskih ciljev, je naš osnovni cilj uvrstitev v končnico za prvaka. V kolikor bodo igralci pri tem uspešni, bodo nato tudi v tekmah končnice zagotovo dali vse od sebe, da presenetijo še s kakšno zmago. Glavni favoriti za naslov državnega prvaka so verjetno branilci naslova, igralci ŽNTK Maribor. Tukaj je tudi močno okrepljena ekipa NTK Sobote, ki si bo zagotovo močno prizadevala za 1. naslov državnih prvakov v njihovi bogati zgodovini. Seveda ne gre odpisati niti ŠD SU, ki je v polni zasedbi verjetno še vseeno najmočnejša ekipa v 1. SNTL.«

Krka: V znamenju izkušenj in mladosti

Novomeška Krka bo novo sezono začela proti aktualnim državnim prvakov. Njihova ekipa bodo zastopali Neven Karković, Matej Mamut, Denis Pintar, Aljaž Šmaljcelj in mladi Janez Jedlovčnik. O svojih pričakovanjih so povedali:

Neven Karković: »Obstanek v 1. državni ligi je letos znova cilj celotne ekipe. Za dosego tega cilja bom pomagal po najboljših močeh. Verjamem, da nam bo uspelo še kaj več.«
Matej Mamut: »Glavna pričakovanja ekipe? Enostavno, obstanek v ligi, ki jo dobro poznamo. Vse ostalo bo le bonus, ki bo naredil sezono še bolj uspešno.«

Janez Jedlovčnik: »Glede na to, da igram prvo ligo šele drugo leto, se tudi letos nadejam pridobiti veliko novih izkušenj. Zavedam se, da je igra s članskimi igralci lahko bistveno drugačna, kot sem jo navajen pri mladincih. Na vsaki tekmi se bom potrudil igrati najbolje in upam, da se bomo s soigralci veselili novih zmag in uspehov.«

Aljaž Šmaljcelj: »V letošnji sezoni ekipni cilj ostaja enak kot prejšnja leta, zanesljiv obstanek v prvi ligi in poskus osvojitve kakšnega skalpa proti močnejšim ekipam. Prvi ekipi se letos kot polni član pridružuje Janez Jedlovčnik, za katerega verjamem, da bo pridobil še več  izkušenj, saj je že lansko sezono odigral nekaj tekem v prvi ligi. V posamezni konkurenci letos ciljam na še višji položaj na državni članski lestvici, kjer sem trenutno deseti.«

Denis Pintar: »Veselim se nove sezone. Hvaležen sem, da sem del ekipe, kjer vlada res dobro vzdušje. Podpiram odločitev, da bo letos tudi mladi Jedlovčnik stalni član ekipe in da bo začel pridobivati izkušnje na najvišjem nivoju. Glavni cilj je obstanek v ligi. Potrudili se bomo in veselim se navijačev.«

Jernej Jedlovčnik, predsednik NTK Krka Novo mesto: »Mladost in izkušenost krasita našo ekipo. Iz izjav članov prve ekipe se vidi, da poznajo svojo realno moč, da so odgovorni mladi ljudje, ki so namiznemu tenisu in športu nasploh lahko v ponos. Verjamem, da bodo kos zadani nalogi – obstanku v najboljši slovenski ligi.«

Kajuh-Slovan: Ohraniti prvoligaški status

Moška ekipa Kajuh-Slovana je avgusta uspešno začela priprave na novo sezono. Bili so tudi na treningih v Rogaški Slatini in minuli vikend nastopili na odprtem prvenstvu Ljubljane. Ekipa bo letos nastopila v enaki postavi kot lani z igralci Andraž Novak, Mihael Kocjančič in Bor Brodnjak ter ostalimi mlajšimi člani društva. Trener bo Miloš Peperko Živkovič, ki največ pričakuje od dveh najboljših Novaka in Kocjančiča, medtem ko bodo mlajši pridobivali pomembne izkušnje.

»Liga je letos močnejša z vstopom Mure Sobota, ki je že osvojila pokal Slovenije ter Savinje, ki se je okrepila z Miho Podobnikom. Naša ekipa bo poskusila zasesti enako mesto kot lani in obdržati mesto prvoligaša,« je pred začetkom sezone dejal Peperko Živkovič.

Mura Sobota: Pokal Slovenije že imajo

Sobočani, ki so se po nekaj letih vrnili na prvoligaško sceno, bodo tudi v novi sezoni računali na igralce, ki so lani v drugi ligi zabeležili vseh 18 zmag. To so Gregor Zafoštnik, Bojan Ropoša, Gregor Kocuvan in Janko Öri, po dolgih letih pa se je vrnil Mitja Horvat, ki je zadnja leta igral na Ravnah.

»Priprave smo začeli že konec meseca julija v športni dvorani Švic v Veščici pri Murski Soboti, pri Ropošovih. Tja smo odpeljali štiri mize in imeli odlične pogoje v letošnji vročini, saj je bil ves čas vklopljen lovilec vlage in je bila temperatura znosnih največ 26 stopinj in do 62% vlage je bilo. Tam smo trenirali praktično celi avgust, zadnji teden avgusta pa smo se preselili na OŠ3, kjer organiziramo tekmovanja in smo še v lanski sezoni tudi ligaške tekme igrali tam. Letos pa bomo večino tekem v prvi moški ligi igrali v dvorani, kjer smo trenirali in igrali ligo do leta 2006, to pa je športna dvorana pri gimnaziji oz. SPTŠ,« je o poteku priprav povedal Mitja Županek, tajnik Mure Sobote, ki vstopa v stoto obletnico svojega delovanja.

»Glavni cilj je najprej priboriti si končnico in da bodo vsi igralci, ki niso več najmlajši tudi zdravi. Nato pa v končnici dati vse od sebe in osvojiti naslov državnega prvaka pri članih, saj nam ta naslov še edini manjka po II. svetovni vojni. Pokal smo osvojili, kar je odlično, a bo boj za končno prvo mesto zelo hud, saj je kar nekaj ekip z realnimi možnostmi za visoka mesta. Poleg nas so to vsekakor aktualni državni prvaki iz Maribora, potem Savinja s tremi mladinskimi reprezentanti, nikakor ne bodo stranske vloge imeli igralci Keme Murexin, kot tudi izkušena Darko Jamšek in Bojan Pavič lahko marsikomu dokažeta, da se tudi pri 50 in več lahko igra odličen namizni tenis. Absolutno pa bodo zelo zahteven nasprotnik vsaki ekipi člani ŠD SU, ki so v lanski sezoni po rednem delu imeli samo en poraz in doživeli nato dva šele v finalu in v zadnji tretji tekmi kar tri dvoboje izgubili z 2:3 proti Mariboru je še dejal Županek.

Tempo: Prvi cilj obstanek v ligi

Velenjčani, ki so v lanski sezoni prvoligaški status ohranili po napetih kvalifikacijskih obračunih z izolskim Arrigonijem, so priprave na novo sezono začeli avgust in so jih v celoti opravili v Velenju. Njihova zasedba bo enaka kot lani: Tadej Vodušek, Andrej Godec, Patrik Videc in Miha Kljajič, ki je hkrati tudi trener.

»V novi sezoni si želimo obstanek v ligi in predvsem razvijanje najmlajšega člana ekipe Patrik, da dobi čim več močnih tekem in si pri tem nabira izkušnje. Favoriti za naslov so Murska Sobota, SU, Savinja in lanski prvak Maribor,« je pred začetkom sezone dejal Kljajič.

Napeto bo tudi v 2. SNTL

V soboto bodo tekmovanje začeli tudi v 2. SNTL za moške, v kateri bo deset klubov. Obetajo se napeti boji za prvo mesto in neposredno uvrstitev v prvo ligo, medtem ko bo drugouvrščena ekipa igrala dodatne kvalifikacije z devetouvrščeno ekipo 1. SNTL za moške. V 2. SNTL za moške bodo Xiom Muta, Vesna, Ilirija, Ptuj, Cirkovce I, Savinja KMP II, Savinja III, Rakek, Arrigoni I in Kema Murexin II.

Deset ekip bo nastopilo tudi v 3. SNTL za moške, ki bodo s prvenstvom prav tako začeli v soboto. Nastopile bodo naslednje ekipe: Vrtojba, Logatec, Arrigoni II, Vrhnika Melamin, Škofja Loka, NTK B2 I Bendl, Fužinar Inter Diskont II, Mura Sobota II, Gorica.

Sedem ekip pa bo v novi sezoni igralo v 4. SNTL za moške. To so: Žalec I, Žalec II, NTK B2 II, Cirkovce II, Metlika in Ljubljana.

 

Delite prispevek
Natisni
Facebook
Twitter
LinkedIn
E-pošta
Logo NTZSNa vrh