Jorgić in Polansky nemočna proti Kitajcema

Četrti tekmovalni dan svetovnega prvenstva za posameznike in dvojice je bil v Durbanu v Južni Afriki od slovenske četverice aktiven le Darko Jorgić, ki je v osmini finala s Čehom Tomašem Polanskym izgubil proti kitajski dvojici Shidong Lin in Gauyuan Lin z 0:3 (-4, -3, -3).

Včeraj pozno zvečer je Jorgić po hudem boju v drugem krogu premagal Portugalca Tiaga Apolonio, že danes dopoldne pa je moral s klubskim soigralcem Polanskym igrati proti močni kitajski navezi Shidong Lin in Gauyua Lin. Kitajca sta prevladovala od prve točke naprej, tako da sta se Hrastničan in Čeh od nadaljnjega tekmovanja poslovila po dobrih 15 minutah igre.

V sredo čaka Jorgića nastop v tretjem krogu posamičnega turnirja, kjer se bo pomeril z mladim Francozom Alexom Lebronom, trenutno 18. igralcem svetovne lestvice. Ura še vedno ni določena, saj se še niso končali vsi dvoboji drugega kroga.