19. mednarodni turnir STK Borac Banja Luka

V nedeljo, 23.  novembra, se je v Banja Luki odvijal že 19. mednarodni turnir v namiznem tenisu, v dvorani Centar. Na turnir v Banja Luko vsako leto prihajajo tudi z zelo številčno zasedbo igralci iz Slovenije. Tudi letos ni bilo čisto nič drugače, saj se ga je udeležilo kar 11 in to v štirih različnih starostnih kategorijah.

Turnir je bil zelo močan. Udeležili so se ga igralci iz skoraj vseh republik bivše države. Spremljali smo veliko izenačenih in kvalitetnih dvobojev.

Z izkupičkom slovenskih igralcev smo lahko bili zelo zadovoljni in sicer v kategoriji 50-59 let, kjer se je Vojteh Štor prebil do polfinala, tam je moral priznati premoč kasnejšemu zmagovalcu iz Srbije. Še stopničko višje pa se je uspelo prebiti igralcu Alešu Knezu, ki je prišel vse do finala, kjer ga je premagal že prej omenjeni igralec iz Srbije. Kljub finalnemu porazu pa Knez ni kazal razočaranja, saj se je favoriziranemu igralcu iz Srbije zelo enakovredno upiral.

Po končanem turnirju je sledilo še družabno srečanje v hotelu, kjer so se igralci tudi družili in so se stkala nova poznanstva iz drugih tujih klubov. Turnir je bil zelo dobro organiziran, tako da se drugo leto zagotovo spet vrnemo v Banja Luko,  morda še v večjem številu.